Novinky Vivo V50, V50 Lite a Y19s: Skvělý poměr ceny a výkonu ve třech třídách

V dnešním článku vám představíme tři smartphony Vivo, které se nově objevily v naší nabídce. Vivo V50 je telefon vyšší střední třídy s vynikajícími parametry. Model V50 Lite by s ohledem na svoji výbavu obhájil i vyšší cenu. Vivo Y19s patří mezi velmi dostupné mobily, a přesto má co nabídnout.
I když první dva zmíněné telefony vypadají jako sourozenci, představíme si je zvlášť. Zaprvé je model Lite o více než polovinu levnější, zadruhé se liší i v detailech, které na první pohled nejsou zřejmé (oba smartphony mají 6,77″ AMOLED displej či 50Mpx fotoaparát, ale s rozdílnými parametry).
Vivo V50: Velmi pěkná výbava
Už při pohledu na model vivo V50 – na jeho stylový design s tloušťkou jen 7,8 mm či tenké rámečky kolem obrazovky – je zřejmé, že jde o prémiový smartphone.
Potěší 6,77″ AMOLED displejem s jemným rozlišením FHD+ (2 392 × 1 080 px), superplynulou obnovovací frekvencí až 120 Hz, miliardou barevných odstínů či špičkovým maximálním jasem. Ten standardně dosahuje 1 300 nitů, ale krátkodobě zvládá vyšplhat na neskutečných 4 500 nitů, což oceníte například na sluníčku. Také si můžete užít obraz v HDR10+. Nadstandardní je odolnost proti vodě a prachu. Vedle stupně krytí IP68 nabízí Vivo V50 také krytí IP69. Rovněž obrazovka je chráněná, a to odolným sklem.
S procesorem Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 budou spokojení i náročnější uživatelé a hráči mobilních her. Navíc ho doplňuje úžasných 12 GB RAM (a případně dalších 12 GB virtuální RAM) a luxusních 512 GB interní paměti. Velkou pochvalu zaslouží 6000mAh baterie (až dva dny výdrže při intenzivnějším používání) a hyperrychlé, 90W nabíjení, díky kterému smartphone plně nabijete za méně než půl hodiny. Operační systém Android (Funtouch OS 15) potěší mimo jiné funkcemi umělé inteligence, jako je oblíbené vyhledávání zakroužkováním (Circle to Search od Googlu). Na závěr jsme si nechali focení. Místo aby Vivo nahánělo počty (zbytečných) objektivů, osadilo telefon jen třemi fotoaparáty – ale kvalitními, vyrobenými ve spolupráci s Zeiss (a mimochodem všemi třemi s rozlišením 50 Mpx). Jak hlavní s OIS, tak ultraširokoúhlý (119°) využijete při kterékoli situaci, ale Vivo se obzvlášť chlubí kvalitními portréty. U těch vedle samotných parametrů oceníte také speciální, „studiové“, jemné přisvícení Aura Light, jež hravě předčí jakýkoli agresivní blesk.
Detailnější popis i kompletní parametry Vivo V50 najdete na jeho stránce zde v e-shopu.
Vivo V50 Lite: Hodně muziky za málo peněz
Model 50 Lite stojí méně než polovinu, ale přesto nabízí skvělou výbavu. Například displej je postavený na stejné, špičkové technologii AMOLED a stále má rozlišení FHD+ či obnovovací frekvenci až 120 Hz. Stejný je i běžný vysoký jas 1 200 nitů, jen ono krátkodobé maximum v tomto případě činí „pouze“ 1 800 nitů, což je nicméně stále velmi pěkná hodnota. Telefon nemá tak tenké rámečky kolem obrazovky (i když krásně úzké jsou i tak), takže je nepatrně větší než dražší model V50, ale je prakticky stejně tenký a lehký. Ani on se nebojí vody a prachu (tentokrát má stupeň krytí IP65). Navíc jeho nadstandardní odolnost stvrzuje armádní certifikace MIL-STD 810H.
Procesor Qualcomm Snapdragon 685 zvládá všechny běžné činnosti a omezovat se nemusíte ani u těch náročnějších. Nic vytknout nemůžeme ani 8 GB RAM (+ 8 virtuálním) a 256GB vnitřnímu úložišti. Baterie opět podporuje až 90W rychlonabíjení, a má dokonce ještě větší kapacitu: 6 500 mAh. To je jednoduše působivé! I dostupnější smartphony dnes pěkně fotí. V tomto případě můžete využít zadní, 50 Mpx fotoaparát se snímačem Sony IMX882 (doplněný o snímač hloubky ostrosti). O skvělá selfíčka a kvalitní videohovory se postará 32Mpx fotoaparát vepředu. Ani zde pak nechybí praktické přisvíceni Aura Light.
Také Vivo V50 Lite jsme pro vás důkladněji popsali na jeho produktové stránce.
Vivo Y19s: Výbava, která stojí za zmínku
Velmi dostupný smartphone samozřejmě v některých parametrech zaostává za násobně dražšími modely – například jeho 6,68″ displej je postavený na technologii IPS LCD, má nižší rozlišení (HD+) a nižší maximální jas (1 000 nitů). Rámečky kolem obrazovky jsou výraznější, jak je u levnějších mobilů zvykem. Rozhodně ale je co chválit: Tělo je tenké jen 8,1 mm a barevná provedení krásná – navíc vás okouzlí unikátní, dynamický světelný kroužek pod fotoaparáty. Ani Y19s se nezalekne živlů (IP64) a rovněž on má certifikaci MIL-STD 810H.
Až 8 GB RAM (+ 8 virtuální RAM) a až 256 GB prostoru na data jsme chválili již u jeho dražšího příbuzného, a do Vivo Y19s dokonce můžete vložit až 1TB paměťovou kartu microSD. Zmiňme také, že existuje ještě dostupnější varianta se 6 GB RAM a 128GB úložištěm. To rozhodně není „špatné“, byť kvůli rychlosti a multitaskingu vždy doporučujeme vyšší kapacity. V přímém srovnání s dražšími modely to možná nevypadá moc působivě, ale podpora až 44W rychlonabíjení je popravdě vynikající. Nic vytknout nejde kapacitě baterie 5 150 mAh. Procesor je základní, ale s běžnými činnostmi si samozřejmě poradí zcela bez problémů.
Na závěr se ještě vraťme ke zmíněné podpoře microSD. Za zmínku totiž stojí, že karta má svůj vlastní slot. Telefon podporuje vložení dvou SIM karet zároveň (Dual SIM), a druhý ze slotů bývá mnohdy tzv. hybridní – musíte volit mezi SIM a microSD. Do modelu Y19s se nicméně dají vložit dvě SIM karty a ještě paměťová karta, což výrazně zvyšuje všestrannost jeho využití. Zajímají-li vás kompletní parametry a více detailů, navštivte stránku Vivo Y19s v našem e-shopu.
Zaujaly vás novinky? U značky Vivo můžeme dlouhodobě chválit design, poměr ceny a výkonu a spoustu unikátní výbavy, která ze smartphonů často dělá doslova „zajímavou“ volbu. Platí to i pro Vivo V50, V50 Lite a Y19s. Pokud dáváte před obrazovkou přednost vlastním očím a doteku, najdete novinky také v kamenných prodejnách SPACE.